buciniai-eurovizija-2015

Austrijoje vykstanti Eurovizija Lietuvoje kelia ne ką mažesnį šurmulį. Monikos ir Vaido euroviziniame pasirodyme panaudotas bučinių elementas tarp tos pačios lyties žmonių sukėlė daug aistrų ir diskusijų mūsų šalyje.

Visgi, kad toks epizodas bus panaudotas buvo galima nuspėti. Dar gerokai prieš Eurovizijos konkursą buvo išleistas Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos oficialus dainos This time vaizdo klipas, kuriame taip pat buvo bučinio momentas tarp dviejų vyrų. Minėtasis video klipas tuo metu taip pat iššaukė įvairių reakcijų, tačiau vaizdo įrašas nebuvo toks populiarus ir ažiotažas visuomenėje nebuvo toks didelis.

Tokio motyvo panaudojimu pasipiktino ne tik aršus homoseksualų kritikas Petras Gražulis, bet ir ne maža dalis visuomenės. Tokį įspūdį galima susidaryti skaitant komentarus naujienų portaluose. Eurovizija.net puslapyje kritiškų atsiliepimų šiuo klausimu taip pat pakankamai daug. Aštresnius pasisakymus netgi vengiame publikuoti, nenorėdami kad tokie negatyvūs išsireiškimai nustelbtų Eurovizijos dainų konkurso esmę.

Žinoma, ne visi priešiškai sutiko tokį Monikos ir Vaido sceninį sprendimą. Gėjų lygos prezidentas Vladimiras Simonko gyvai stebėjęs pasirodymą teigė, jog yra laimingas, kad Lietuvos atlikėjai ryžosi įgyvendinti šį bučinių tarp vyrų ir moterų sumanymą. Akivaizdu, kad tokia reakcija turėtų būti tarp visų netradicinės orientacijos žmonių, kurie siekia, kad požiūris į gėjus ir lesbietes Lietuvoje būtų tolerantiškesnis.

Vienos lietuviškos TV laidos žurnalistai klausinėjo praeivių gatvėse, ką jie mano apie aptariamą epizodą. Buvo galima susidaryti įspūdį, kad žmonės šiuo klausimu pasiskirstę į dvi stovyklas. Vieni reiškė nepasitenkinimą, kiti to nesureikšmino ir įvardino kaip pigų triuką vardan populiarumo.

Taip pat daugėja pasvarstymų ar Lietuvos atstovai ryšis bučinių fragmentą pakartoti ir Eurovizijos finale. Kita vertus, scenarijaus pakeitimas siekiant sušvelninti mūsų visuomenės prieštaringas reakcijas reikštų tam tikrą savo pozicijos silpnumą šiuo klausimu.

Štai kokias dideles aistras kursto 2015 metų Eurovizija, kurios populiarumas Europoje ir tuo pačiu Lietuvoje, auga su kiekvienais metais. Norėtume išgirsti ir jūsų nuomonę, apie Monikos ir Vaido eurovizinio pasirodymo siužetą.

Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos pasirodymas antrajame Eurovizijos pusfinalyje

Facebook Komentarai
Scroll to Top